KDE NÁS Můžete slyšet CHCI DOSTÁVAT newsletter

JAZZOVÉ DIALOGY
Pavla Schönová Classic goes jazz

Pavla SCHÖNOVÁ

je nejen výraznou a jedinečnou osobností světa jazzu, ale také originální klavíristka. Její doménou je jak hudba jazzová, tak i klasická, a právě to jí umožňuje neotřelým a brilantním způsobem oba tyto žánry skloubit v jeden osobitý a neopakovatelný celek. Kromě toho pracuje jako režisérka ozvučení v Českém rozhlase a její hru na klavír obohacují nejrozmanitější hudební i jiné umělecké zážitky a zkušenosti.

Pavla Schönová Classic goes jazz

Emil VIKLICKÝ

Skutečně výjimečný pianista světového formátu, nejen co se týče jazzu, ale napříč nejrůznějšími žánry a formáty. Hra na piano se stala jeho vášní již ve velmi ranném věku. Po jeho poku hrála a koncertovala celá řada hudebních osobností z celého světa. Na svých deskách dokázal spojit mj. také folklór s jazzovými postupy, věnoval se také vážné hudbě i opeře. Jazz však navždy zůstane jeho největší láskou.

Dialog je přirozeným nástrojem života. Dva subjekty spolu komunikují a existují v dokonalé harmonii. Dialog mezi mužem a ženou, dnem a nocí, černou a bílou nebo jing a jang. Dialog je prostě kouzelný v každé podobě.

V roce 2009 přišla Pavla Schönová společně s Emilem Viklickým s dalším zajímavým nápadem v podobě jazzových rozhovorů „Jazz Dialogues". Tak vzniklo „Klavírní duo Pavla Schönová & Emil Viklický". Svůj první dialog pro dva klavíry absolvovali již na podzim roku 2009 v pražské La_fabrice a další šňůra vystoupení na sebe nenechala dlouho čekat.

Oba tyto projekty si svou unikátní atmosférou a spojením zdánlivě dvou rozdílných forem našly cestu k publiku a řadí se mezi vyhledávané v ČR i v zahraničí. Jejich společným vrcholem je deska Jazz Dialogues – Classic Goes Jazz, která vyšla na CD v prosinci roku 2012. I když by se mohlo zdát, že se tím pomyslný kruh spojení různých stylů uzavírá, opak je pravdou. Stále hledáme nové cesty a těšíme se z nových skladeb a aranžmá.

jazzove-dialogy